Leveling Feet, Adjuster(Adjustable feet)
R7016150 Rubber Anti-Vibration Leveling Feet(Adjustable feet)
- The iron base plate with the rubber can absorb vibration and endure weight.
- RoHS Compliant
- Suitable for vibro machine.
Specification
| Base Material | Rubber |
| Bolt Material | Zinc Plated(SS41) |
| Bolt Length | 150mm |
| Base Dia. | 70mm |
| Base Height | 47mm |
| Size of Screw | M16*P2.0mm |
| Height | 197mm |
| Load Capacity | 800kg |

Related Products