Leveling Feet, Adjuster(Adjustable feet)
RS7016130 Stainless Steel, Rubber Anti-Vibration Leveling Feet(Adjustable feet)
- The iron base plate with the rubber can absorb vibration and endure weight.
- Low moisture absorption.
- RoHS Compliant.
- Suitable for vibro machine.
Specification
| Base Material | Rubber |
| Bolt Material | Stainless Steel(SUS304) |
| Bolt Length | 130mm |
| Base Dia. | 70mm |
| Base Height | 47mm |
| Size of Screw | M16*P2.0mm |
| Height | 177mm |
| Load Capacity | 800kg |

Related Products