Leveling Feet, Adjuster(Adjustable feet)
D6024150 Nylon Heavy Duty Leveling Feet(Adjustable feet)
- Nylon Base Plate.
- RoHS Compliant.
- Suitable for High Loads machine, aluminum profiles, and automation equipment.
Specification
| Base Material | Nylon |
| Bolt Material | Zinc Plated(SS41) |
| Bolt Length | 150mm |
| Base Dia. | 65mm |
| Base Height | 48mm |
| Size of Screw | M24*P3.0mm |
| Height | 198mm |
| Load Capacity | 800kg |

Related Products