Leveling Feet, Adjuster(Adjustable feet)
D6016100 Nylon Heavy Duty Leveling Feet(Adjustable feet)
- Nylon Base Plate.
- RoHS Compliant.
- Suitable for High Loads machine, aluminum profiles, and automation equipment.
Specification
| Base Material | Nylon |
| Bolt Material | Zinc Plated(SS41) |
| Bolt Length | 100mm |
| Base Dia. | 65mm |
| Base Height | 43mm |
| Size of Screw | M16*P2.0mm |
| Height | 143mm |
| Load Capacity | 600kg |

Related Products