Leveling Feet, Adjuster(Adjustable feet)
CS6016100 Nylon Swivel Leveling Feet(Adjustable feet)
- Nylon Base Plate.
- Low moisture absorption.
- RoHS Compliant.
- Could be used in sloping floor.
Specification
| Base Material | Nylon |
| Bolt Material | Zinc Plated, Plasitc Ball Joint |
| Bolt Length | 100mm |
| Base Dia. | 60mm |
| Base Height | 45mm |
| Size of Screw | M16*P2.0mm |
| Height | 145mm |
| Load Capacity | 500kg |

Related Products