Leveling Feet, Adjuster(Adjustable feet)
M9012075 Fixed type Leveling Feet(Adjustable feet)
- The housing of M series is zinc plated; and of MS series is stainless steel.
- MS Series are suitable for humid environment
- RoHS Compliant
- Suitable for conveyor machine and dust barrier system.
Specification
| Base Material | Zinc Plated(SS41) |
| Bolt Material | Zinc Plated(SS41) |
| Bolt Length | 75mm |
| Base Dia. | 90mm |
| Base Height | 21mm |
| Size of Screw | M12*P1.75mm |
| Height | 96mm |
| Load Capacity | 200kg |
| Eccentricity | 50mm |

Related Products